جملات زیبا و سخنان قصار استفان کینگ

جملات زیبا و سخنان قصار استفان کینگ

کتاب‌ها بهترین سرگرمی هستند، مابین آنها تبلیغات پخش نمی‌شود، نیاز به باطری ندارند، و در قبال هر دلار پرداخت شده ساعت‌ها سرگرمی برای مخاطبان ایجاد می‌کنند. چیزی که من رو متعجب می‌کنه اینه که چرا آدم‌ها یه کتاب برای پر کردن وقت‌های مرده‌ای که در زندگی روزمره غیر قابل اجتناب هستن بر نمی‌دارن. استفان کینگ

کتاب‌ها در واقع جادوهای قابل حمل هستند. استفان کینگاز نوشتن (On Writing: A Memoir of the Craft)

اگر زمانی برای خواندن نداشته باشید، در آن صورت زمان یا ابزار نوشتن را نیز در اختیار نخواهید داشت، به همین سادگی.

1-2

استفان کینگ

هیولاها واقعی هستند، ارواح نیز واقعی‌اند، آنها درون ما زندگی می‌کنند، و گاهی بر ما غلبه می‌کنند. استفان کینگ

کتاب‌های خوب معمولاً تمامی اسرار خود را در بار اول فاش نمی‌کنند. استفان کینگ

داستان، یک حقیقت است که در دل یک دروغ پنها شده است. استفان کینگ

همیشه مهمترین چیزها، سخترین‌هایی هستند که می‌توان به زبان آورد. شما از بیان آنها خجالت می‌کشید، چرا که کلمات آنها را کم‌اهمیت جلوه می‌دهند. کلمات اندازه مفاهیمی‌ که در ذهن ما بی‌‌حدومرز به نظر می‌رسند را تبدیل به مقادیر معمولی می‌کنند. اما مسأله واقعی چیز دیگری است، مگرنه؟ مهم‌ترین چیزها در زندگی نزدیک به جایی قرار دارند که شما آن را قلب می‌نامید. مانند نقطه‌ای که گنج در آن دفن شده، و شاید دشمنانتان می‌خواهند آن را از شما بدزدند. و پیش می‌آید که وقتی شما اسرار خود را با دیگران در میان می‌گذارید، نیتیجه‌ای جز مورد تمسخر قرار گفتن نمی‌یابید، زیرا که مخاطب شما را درک نمی‌کند یا متوجه نمی‌شود که چرا موضوع مطرح شده برای شما اهمیت داشته است. به نظر من این بدترین حادثه است. اینکه رازی در درون سینه گوینده مخفی بماند که دلیلش عدم درک شنوانده (با وجود اشتیاق گوینده با فاش شدن راز) باشد. استفان کینگ

همیشه وحشتناک‌ترین بخش یک کار دقیقا لحظات قبل از شروع آن است. استفان کینگاز نوشتن (On Writing: A Memoir of the Craft)

بعضی از پرندگان را نمی‌توان زندانی کرد، همین و بس. پرهایشان بسیار مرغوب است و آواز دلنشون و گیرایی دارند. پس شما رهایشان می‌کنید تا بروند، یا هنگامی که در قفس را برای غذا دادن باز می‌کنید می‌پرند و فرار می‌کنند. و قسمتی از شما که می‌داند زندانی کردن آن کار اشتباهی بوده خوشحال می‌شود، اما در عین حال جای آنها همیشه خالی می‌ماند. استفان کینگیک داستان از فصول مختلف (Rita Hayworth and Shawshank Redemption: A Story from Different Reason)

اگر شما می‌خواهید یک نویسنده شوید، دو کار را در اولیویت اول باید قرار دهید، خواندن زیاد، نوشتن زیاد. استفان کینگ

تو می‌توانی و تو با ید موفق شوی، و اگر آنقدر شجاع باشی که شروع کنی، خواهی شد. استفان کینگاز نوشتن (On Writing: A Memoir of the Craft)

چیزی که زیر تخت من هست و منتظره تا تای منو بگیره حقیقی نیست. من اینو می‌دونم، و من  اینو هم می‌دونم که اگر مراقب باشم و توی تخت پام رو به خوبی زیر پتو مخفی کنم، اون نمی‌ـونه پام رو بگیره. استفان کینگشیفت شب (Night Shift)

به یاد داشته باش که امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز باشه، و چیزهای خوب هیچ‌گاه نمی‌میرند. استفان کینگ

قلب‌ها می‌توانند بشکنند، بله گاهی اوقات قلب‌ها می‌شکنند، و من آرزو داشتم که ای کاش وقتی قلبم شکست می‌مردم، اما اینگونه نشد. استفان کینگقلب‌های آتلانتیس (Hearts in Atlantis)

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!